İpekyolu iki caddeyi baştan sona yeniliyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, sokak iyileştirmeleri ve altyapı çalışmaları kapsamında PTT Caddesi ve Yüzbaşıoğlu Sokağı yeniliyor.

İpekyolu iki caddeyi baştan sona yeniliyor

   Belediye binasında kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, sokak iyileştirmeleri ve alt yapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sokak iyileştirmeleri ve alt yapı çalışmaları kapsamında PTT Caddesi ile Yüzbaşıoğlu Sokağının yanı sıra Cumhuriyet Caddesine bağlanan 2, 3, 4, 5 ve 6 no’lu sokakların alt yapı, kaldırım, aydınlatma çalışmaları ve dükkan cephe giydirmeleri hakkında bilgi veren Aslan, “PTT Caddesi ile Yüzbaşıoğlu sokağımız ilçemize yakışır bir şekilde projelendirildi. Burada peyzaj çalışması yapıp, kaliteli, işlevsel ve tadilatı kolay malzeme seçtik.  İpekyolu ilçemizde ilk olacak olan baskı beton uygulayıp; şişme ve çökme yapmayan, kış şartlarına uygun ve kullanışlı bir malzeme üzerinde yoğunlaştık ve bunu kullandık. İnanıyorum ki kullanılan bu malzeme, ilçemize güzel bir kent görünümü de sağlayacaktır” dedi.
   “PTT CADDESİ VE YÜZBAŞIOĞLU SOKAK YENİLENİYOR”
   Ulaşım açısından PTT Caddesine tek yön, Yüzbaşıoğlu sokağına ise çift yön verildiğini ifade eden Aslan, “PTT Caddesinde gereksiz park olduğu için tek yön verdik. Yüzbaşıoğlu sokağı ise daha büyük ve hareketli bir yer. Ayrıca Cumhuriyet Caddesinin tek alternatifi olduğu için Yüzbaşıoğlu sokağını çift yönlü yaptık. Tek bir arabanın geçeceği şekilde bir geliş, bir gidiş yaptık.  Bunun yanında araçların park etmemesi için ortaya refüj yapıp,  yük indirme ve bindirmenin yanı sıra vatandaşların dükkanlara gidebilmesi için belli aralıklarla cepler oluşturduk” ifadelerini kullandı.
“SOKAKLAR RENK RENK OLACAK”
   Cadde ve sokakların yanı sıra kaldırımlarda da düzenlemeye gidileceğini aktaran Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aslan, “Biz bu çalışmaları yaparken hem Van'ın kültürüne uygun olsun hem de modern olsun istedik. Bu amaçla hem kaldırım yenileme çalışmaları yaparken aynı zamanda meclis kararı ile dükkan giydirmesi de yapılacak. Yani 2,3, 4, 5 ve 6’ncı sokaklarda esnaf kendi imkanlarıyla dükkanlarını giydirecek. Buradaki sokaklarımızda gri, mavi, sarı , yeşil ve gül renklerinden oluşacak. Bu çalışmaları en son haline getirdik. Umarım ki bu sokaklarımız da ilimize ve ilçemize yakışır sokaklar olacaktır” diye konuştu. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER