banner31

İlhan, Kent Danışma Kurulu'nun çalışmalarını sordu

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öncülüğünde Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin paydaş olduğu Kent Danışma Kurulu’nun iki yıldır yaptığı toplantılarda nasıl bir sonuç çıktığının açıklanmasını istedi.

İlhan, Kent Danışma Kurulu'nun çalışmalarını sordu

       Parti binasında gazetecilerle bir araya gelen Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan, “1 Şubat 2019’da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öncülüğünde Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin paydaş olduğu Kent Danışma Kurulu oluşturuldu. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Kent Danışma Kurulunun yaklaşık iki yıldır çeşitli konu başlıklarıyla yaptığı toplantıları yakinen takip etmekteyiz. Gördüğümüz kadarıyla geçmişte Van Kamuoyu nasıl Güçbirliği toplantılarıyla oyalandıysa bugün de Kent Danışma Kurulu toplantılarıyla oyalanmaktadır. Bugüne kadar yapılan toplantılar neticesinde kentin faydasına hiçbir iş yapılmadığı aşikar. Dünden bugüne istisnalar dışında, farklı bir sesin farklı bir düşüncenin içinde olmadığı belli bir grup tarafından yapılan toplantılar ilimizde klasikleşmiş olan içi boş toplantılardan biridir” ifadelerini kullandı.

   İlhan, “Geçtiğimiz hafta Kent Danışma Kurulu toplantısı Tarım ve Hayvancılık konu başlığıyla yapıldı. Toplantı neticesinde alınan kararlar toplantının içeriği hakkında kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmadı. Oysaki Van’da ön plana çıkan iki sektörden biri Tarım ve Hayvancılık. Van yüzölçümü, arazi yapısı ve iklimiyle tarım ve hayvancılığa oldukça elverişlidir. Türkiye’de küçükbaş hayvancılığının başkenti olan Van’da hayvancılıkla bağlantılı olan geçmişte Milli Görüş iktidarında yapılmış olan Van Yem, Van Süt, Van Kundura Fabrikası gibi fabrikalar vardı bugün bunların yerleri ya harabe oldu ya da tamamen yıkıldı gitti. Acaba Kent Danışma Kurulu olarak iki yıla yakındır yaptığınız toplantılar neticesinde Van'a hangi hizmetlerin gelmesini sağladınız? En son yaptığınız Tarım ve Hayvancılık konulu toplantı neticesinde Van'da Tarım ve Hayvancılığın kalkınması için hangi fabrikaları yapma kararı aldınız, meraların ıslahı veya tarım alanlarının boş kalmaması için ne gibi kararları aldınız? Aldığınız kararları ne zaman, nasıl ve ne şekilde uygulayacağınıza dair nasıl bir yol haritası hazırladınız bunları bilelim ki yaptığınız toplantılar boş olmasın. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bugüne kadar yapılan Kent Danışma Kurulu toplantılarının Van’a kazandırdıkları nelerdir tüm bunların kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER