Giresun'daki selde zarar gören iş yerleri Vanlı berberler tarafından tefriş edildi

Giresun’un dereli İlçesinde 22 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketini ardından Van’dan Giresun’a yardım eli uzatıldı. Van Berberler ve Kuaförler Odası başlattığı kampanya ile zarar gören 7 berber ve kuaförün işyerini tefriş edip açılışını yaptı.

Giresun'daki selde zarar gören iş yerleri Vanlı berberler tarafından tefriş edildi

    Sel felaketinden hemen sonra başlatılan kampanya çerçevesinde alınan berber ve kuaför malzemeleri, Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç ile Başkan Vekili Nurgül Erdem tarafından Giresun’un Dereli ilçesine götürüldü.

    Selden zarar gören meslektaşlarının iş yerlerinin tüm malzemelerini kendi elleriyle kuran ve açılışını yapan Başkan Koç, “Biz de 2011 yılında büyük bir deprem yaşadık. Çok zor zamanlarımız oldu. Ülkemizin dört bir yanından bize yardım eli uzatıldı. Şimdi sıra bizde. Bizde elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Desteğimiz büyük bir memnuniyet oluşturdu. Van ile Giresun arasında kardeşlik köprüsü kurduk. Başta Giresun Valimiz Enver Ünlü olmak üzere, tüm yetkililer bizi sevgiyle karşıladı. Bize gösterdikleri misafirperverlik ayrıca bizi mutlu etti” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER