Edremit'te atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Van’ın Edremit Belediyesi ‘Geri Dönüşüm Projesi’ne tam destek amacıyla ilçe merkezinin bir çok noktasına basketbol potası görünümündeki ambalaj atık toplama kutusu yerleştirilerek ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması konusunda güzel bir çalışmaya imza attı.

Edremit'te atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

          Edremit Belediyesi, hayata geçirdiği basketbol potası şeklindeki pet şişesi çöp kutularıyla çöp atmayı eğlenceli hale getirirken, çevre bilinci oluşturmayı da amaçlıyor. Edremit Belediyesi, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasını sağlamak ve geri dönüşümün teşvik edilmesi amacıyla bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sıfır Atık Projesi kapsamında çeşitli çalışmalar yaparak, öğrenciler başta olmak ilçe halkına çevre bilincini aşılayan Edremit Belediyesi, şimdi de basketbol potası şeklindeki çöp kutularıyla özellikle pet şişelerin geri kazanımı adına önemli bir projeye imza attı.

 

        Çöpe Değil, Potaya At

          “Geleceğini çöpe atma, pet şişeni potaya at” sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında ilk potalar Edremit Kent Meydanı ve Prestij Cadde’ye bırakıldı. Geçiş noktalarına yerleştirilen potalara ilk pet şişelerini atanlar öğrenciler ve vatandaşlar  oldu. Pet şişe atmanın ilk defa bu kadar eğlenceli hale geldiğini belirten vatandaşlar, kimi turnike kimi ise smaç gibi basket atma yarışı içine girdi.

 

         Başkan Say, “Ekonomiye Büyük Katkı Sunacak”

         Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, basket potası şeklindeki çöp kutuları ile toplanan atıkların geri dönüşüme kazandırılarak ülke ekonomisine katkı sunacağının altını çizdi. Başkan Say, “Plastik türü çöpler asırlar boyunca doğada kalabiliyor.  Ama bizim hedefimiz bunları tekrar değerlendirerek ekonomiye katkı sunmak. Proje ilgi görüyor. Özellikle gelecek nesile bu duyarlılığı aşılamak, bizler için daha da önemli” dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER