Dev operasyon! Tonlarca uyuşturucu madde ele geçirildi

17 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve satışını yapanlara yönelik jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-18" operasyonlarında; 1 ton 57 kg uyuşturucu madde ve 16 milyon 218 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Dev operasyon! Tonlarca uyuşturucu madde ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, zehir tacirlerine yönelik 17 ilde düzenlenen "Narkoçelik-18" operasyonlarında 1 ton 57 kilogram uyuşturucu madde ve 16 milyon 218 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiğini, 272 uyuşturucu satıcısının da yakalandığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, operasyonların Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Adana, Antalya, Aydın, Ağrı, İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Nevşehir, Çankırı, İzmir, Osmaniye, Hatay, Çanakkale, Bingöl, Elazığ, Erzincan ve Tokat il jandarma komutanlığı ekiplerince düzenlendiğini belirtti.

210 ekip ve 865 jandarma personelinin görev aldığı operasyonlarda 1 ton 57 kilogram uyuşturucu madde ve 16 milyon 218 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiğini, 272 uyuşturucu satıcısının da yakalandığını kaydeden Yerlikaya, "Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
UYUŞTURUCU TOPLUMUN BAŞ BELASIDIR.
UYUŞTURUCU TOPLUMUN BAŞ BELASIDIR. - 1 ay Önce

◇ Mafyalar ◇ Çeteler ◇ Uyuşturucu şebekeleri ◇ Sahtecilik şebekeleri ◇ Dolandırıcılık şebekeleri ◇ İnsan kaçakçılığı şebekeleri ◇ Silah kaçakçılığı şebekeleri ◇ Dolandırıcılık şebekeleri ◇ Fuhuş şebekeleri ◇ Tehdit, gasp ve şantaj şebekeleri ◇ Kara para aklama şebekeleri ◇ Rüşvet şebekeleri ◇ Hırsızlık şebekeleri ◇ Vergi kaçakçıları ◇ Tefeciler ◇ Kalpazanlar gibi bütün suçlular ve suç örgütleri 81 ilimizden, 950 ilçemizden, 150 beldemizden ve bütün köylerimizden temizlenirse 85 milyon ülke insanı, özellikle gençlerimiz, ailelerimiz ve geleceğimiz emniyet ve huzura kavuşur. Toplumsal çözülmenin, ahlaki çürümenin ve güvensiz bir toplumsal hayat ortamının önüne geçmek için bu şarttır. 85 milyon insan içinde yukarıdaki suçları işleyen 100 bin kişi olabilir belki. Fakat bu suçlu güruhun 85 milyon ülke insanının, 81 şehrimizin ve 950 ilçemizin huzurunu, barışını, güvenliğini ve esenliğini bozmasına ASLA VE ASLA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEMELİ, TAMAMI TEMİZLENMELİ VE BU TOPLUMUN İÇİNDEN AYIKLANMALI, EN AĞIR CEZALARA ÇARPTIRILMALIDIR.

SIRADAKİ HABER