Deprem Şehidi Miyazaki'nin ismi Edremit'teki parka veriliyor

Van’da yaşanan depremde yıkılan binanın enkazında kalarak hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Dr. Atsushi Miyazaki’nin ismi, Edremit Belediyesi Meclisi’nin aldığı karar ile koruparka verilmesi kararlaştırıldı.

Deprem Şehidi Miyazaki'nin ismi Edremit'teki parka veriliyor

         9 Kasım 2011’de meydana gelen ikinci depremde, konakladığı bir otelin enkazında kalarak hayatını kaybeden Dr. Atsushi Miyazaki’nin ismi Edremit’te koruparkta yaşatılacak. Edremit Belediyesi Meclis’inin Kasım ayı olağan toplantısında SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bulunan ve ismi ‘Bölge Hastanesi Parkı’ olarak kullanılan parkın isminin değiştirilerek, yerine Dr. Atsushi Miyazaki’nin isminin verilmesi yönünde karar alındı.

 

    Dr. Atsushi Miyazaki’nin insan sevgisi karşısında yaşanan depremde insanımıza yardım etmek için canını feda ettiğinin belirtildiği kararda, isminin Edremit’te yaşatılması ile kendisine olan vefa ve minnet borcunun bir nebzede olsa yerine getirilmeye çalışılacağı belirtildi.

 

       Okunan kararın daha sonra meclis oylamasına sunulması ve oy birliği ile kabul edilmesiyle birlikte SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bulunan ‘Bölge Hastanesi Parkı’nın isminin Dr. Atsushi Miyazaki Parkı olarak değiştirilmesi karara bağlandı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER