Cumhuriyet Caddesi yeni görüntüsüne kavuştu

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin en işlek caddelerin biri olan cumhuriyet Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Cadde, yeni görüntüsüyle esnaf ve vatandaşları memnun etti.

Cumhuriyet Caddesi yeni görüntüsüne kavuştu

     Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları bir bir tamamlanıyor. Bu kapsamda kentin, ticari potansiyeli yüksek caddeleri tek tek yenilenip, daha modern bir görünüme kavuşturuluyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca Cumhuriyet Caddesinde de kısa süre içerisinde tamamlanan çalışmalarla altyapı eksiklikleri giderilip, asfaltı da yenilendi.

    Cadde de asfaltlama çalışmaların ardından Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı boyama ekiplerde çift şerit sarı-beyaz yol çizgi, yaya geçitleri ve önce yaya uyarıları tamamlandı. Cadde, yeni görüntüsüyle esnaf ve vatandaşları memnun etti.

    Ayrıca devam eden çalışmalar çerçevesinde Tuşba ilçesine bağlı Altıntepe Mahallesinde 7,6 kilometrelik Zeve Caddesinin de asfalt çalışmalarının ardından yol şerit çizgileri yapıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER