Canlı hayvan pazarı Van TB'ye devredildi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen protokolle Bostaniçi Mahallesinde bulunan Canlı hayvan pazarı, 20 yıllığına Van Ticaret Borsası'na (Van TB) devredildi.

Canlı hayvan pazarı Van TB'ye devredildi

  İpekyolu ilçesinde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi İşletme İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı bölgenin en büyük canlı hayvan pazarı, düzenlenen protokolle Van Ticaret Borsasına (VATBO) devredildi. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye  Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve Van Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer ile yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen protokol imzalandı. 

   Devir törenin ardından konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, pazarın işletmesinde VATBO’ya gereken desteği vereceklerini ifade etti. 

   Vali Mehmet Emin Bilmez, pazarın bu yıl içerisinde tamamıyla yenilediklerini ve modern bir görünüme sahip olduğunu belirterek, yönetim aşamasında da takip de olacaklarını vurguladı. 

  Van Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer ise Büyükşehir Belediyesinin hayvan pazarı civarında kaçak et kesimine müsaade etmediği gibi kendilerinin de aynı kararlılıkla yönetimi sürdüreceklerini söyledi. 
Protokol töreni tarafların imzası ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER