Büyükşehir'den, Gürpınarlı öğrenciler için gezi programı…

Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınarlı öğrencilere hem şehri gezdirdi, hem de Vanspor maçına götürerek keyiflerince eğlendirdi.

Büyükşehir'den, Gürpınarlı öğrenciler için gezi programı…

         Sosyal belediyecilik konusunda birçok örnek projeyi hayata geçiren Van Büyükşehir Belediyesi, ortaya koyduğu projelerle hemşehrilerine her konuda destek olmaya devam ediyor.

 

           Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gürpınar ilçesine bağlı kırsal mahallelerde yaşayan 85 öğrenci, Van’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezip stadyumda Vanspor maçını izledi.

 

        Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla ilçeden alınan öğrenciler ilk olarak Urartu Müzesini ziyaret etti. Müzedeki Urartu dönemine ait eserleri yakından inceleyen öğrenciler, merak ettikleriyle ilgili öğretmenlerinden bilgi aldılar. Müze ziyareti sonrasında Tarihi Van Kalesi ve kedi evini gezen öğrenciler burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ardından Büyükşehir Belediyesine ait aşevinde öğle yemeği yiyen öğrenciler, Vanspor’un 2-0 kazandığı Bayburt Özel İdare Spor maçını statta canlı olarak izlediler. Maç boyunca Vanspor’a destek olan öğrenciler takımlarının attığı gollerde de büyük sevinç yaşadılar.

 


      İlk defa böyle bir etkinliğe katıldığını anlatan 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Ayşin, “Ara tatilimiz oldukça verimli geçiriyoruz. Bugün de Urartu Müzesini gezip Vanspor maçını izledik. Böyle güzel etkinlikleri düzenledikleri için Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.
6. Sınıf öğrencisi Melih Kamber, Van’ın tarihi ve kültürel yerlerini hem merak ettiğini belirterek, “Van Kalesi ve müzeyi gezdik. Tarihimizle ilgili bilmediklerimizi öğrendik. Geçmiş tarihlerdeki insanların yaşam tarzlarını öğrendik. Derslerimizde Urartu’yu işliyorduk merak ettiklerimizi de burada gördük. Daha sonra Vanspor maçını izledik. İki tane gol izledik. Takımızın gelip gelmesi mutluluğumuzu ikiye katladı” diye konuştu.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER