Başkan Vekili Aslan, Koçibey Caddesi'ndeki çalışmaları yerinde inceledi

İpekyolu ilçesinin önemli caddelerinden biri olan Koçibey Caddesi’ndeki çalışmalarında sona gelindi. Çalışma kapsamında yaya ve araç trafiği için yapılan tasarımlarda en ince detaylar gözden geçirilerek, rahatlık ve güvenlik ön planda tutuldu. Başkanvekili Aslan, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Caddede düzenleme çalışmalarının sona gelindiği belirtildi.

Başkan Vekili Aslan, Koçibey Caddesi'ndeki çalışmaları yerinde inceledi

        İpekyolu Belediyesi, ilçedeki ara sokak ve caddeleri daha kullanışlı hale getirmek, trafik yoğunluğunu azaltmak için hem alt yapı hem de üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Van şehir merkezinin önemli noktalarından olan Koçibey Caddesi’nde trafik akışı ile ilgili önemli düzenlemeler yapıldı.

 

     “KOÇİBEY CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR KISA SÜRE ÖNCE BAŞLAMIŞTI”

    Belediyeye bağlı Fen İşleri ekipleri tarafından kısa süre önce Vali Mithat Bey Mahallesi Koçibey Caddesi’nde çalışmalar 2 bölge şeklinde başlamıştı. Çalışmalar ile 900 metrelik alanda kaldırım, refüj, drenaj ve asfalt serim çalışmasının startı verilirken, 3 buçuk metre genişliğinde 2 metrelik orta refüj, yayaların rahatlıkla hareket edebileceği geniş kaldırımlar ile 5 buçuk metrelik bölünmüş yol yapılması planlandı. Yine bu caddede araçlar için cepler, yol işaretleme ve levha planları, araç pak engelleyiciler ile aydınlatma elemanları yer alacak.

 

    BAŞKANVEKİLİ ASLAN, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

    Koçibey Caddesi’ndeki bakım, onarım, yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan, gelinen aşama ile ilgili bilgi aldı. Başkanvekili Aslan, “Bugün Koçibey Caddesi’nin rehabilitasyonu diye adlandırabileceğimiz asfalt yenileme, kaldırım yenileme ve ışıklandırma çalışması için buraya geldik. Buranın bir kısmını hem trafikten arındırmak hem de gelişigüzel park sorunun çözmek için tek şerit haline getirdik ve buraya cepler yaptık.  Caddenin daha alt kısmına ise çift şerit şeklinde ilimize yakışır bir cadde hüviyetine kavuşturduk. Çok kısa sürede bu çalışmanın bitmesini hedefliyoruz. Sokaklarımızla beraber Koçibey Caddemizin yaklaşık 2 kilometrelik asfalt bakımı ve kaldırım işi var. Fen İşlerimiz ve ilgili firma yetkilileri çok yoğun bir tempoyla çalışıyorlar. Buradaki keşmekeşin bertaraf edilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Benim şu an yaptığım tespitlerde, yerinde gördüğümüz kadarıyla bazı sorunlar devam ediyor. Diğer birimlerimizle koordineli şekilde vatandaşlarımızı da sık sık bilgilendirerek umarım istediğimiz amaca ulaşırız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

   Başkanvekili Aslan’a, Fen İşleri Müdürü Sait Uçar da eşlik etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER