Başkan Vekili Aslan, çalışmaları yerinde inceledi

Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, esnaf ziyaretlerine ve ilçede yapılan çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.

Başkan Vekili Aslan, çalışmaları yerinde inceledi

 

     Sık sık mahalle, aile ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarına ortak olan Başkan Vekili Sinan Aslan, ilk olarak Hatuniye Mahallesi, Ahmet Kuralkan Sokağında yol yapım ve yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek birim müdürlerinden bilgi aldı.

     Başkan Vekili Aslan daha sonra Asmin Sokak ve Bahçıvan Mahallesi Ercişli Emrah Sokak esnafıyla çay evinde bir araya gelerek talep, sorun ve istekleri dinledi. Esnaflar sokaklarının aydınlatılmasını, çöplerin sık aralıklarla toplanmasını, çevre düzenlenmesi ve peyzaj çalışması yapılmasını istedi.

 

    “ÇALIŞMALARIMIZLA VATANDAŞLARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

    İpekyolu ilçesinin daha güzel olması için çalışmaları yoğun tempoda sürdürdüklerini söyleyen Başkan Vekili Aslan, “Hemşerilerimizin istek ve önerilerini birebir dinlemek için her fırsatta esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Belediyemiz çalışmalarına bir takvim çerçevesinde devam ediyor. Çalışmalarımızla Van’da, İpekyolu’nda yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak istiyoruz. İlçemizde imarı olan bölgelerde yeni yollar açıyoruz ve bazı yolları genişletiyoruz. Ahmet Kuralkan Sokak da bu sokaklarımızdan biri. Burada yolları genişletiyoruz. Şehrimizin yeni yollara, sokaklara ihtiyacı var. Ercişli Emrah Sokak’taki aydınlatma problemini çözeceğiz. Yine bu sokağımızla ilgili gerekli peyzaj çalışmasını yapacağız. Esnaflarımızın taleplerini ilgili birim müdürü arkadaşlarımızla beraber hassasiyetle dinliyoruz, not alıyoruz. Her zaman söylüyorum bizle ilgili olan konularda imkanlarımız ölçüsünde ve yasal prosedüre uyararak gereken çalışmaları yapmaya hazırız. Ama bazen belediyemizle ilgili olmayan sorunlar oluyor. Örneğin, VASKİ’nin, VEDAŞ’ın çözmesi gereken problemler oluyor. Bu problemleri de o kurumlara iletiyoruz.” dedi.

    Esnaflar da ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’a teşekkür ettiler.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER