Başkan Akman'dan, mahalle ziyaretleri…

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 2020 iş sezonunda hayata geçirdikleri projeleri yerinde görmek ve 2021 yatırım programını hazırlamak için merkezden uzak mahalleleri ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Başkan Akman'dan, mahalle ziyaretleri…

    Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, beraberinde bulunan meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte mesai mefhumu gözetmeden hafta sonu da merkezden uzak 67 mahallenin tümünü ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geliyor.

 

    Başkan Akman, belediyenin yıl içinde o mahallelerde yaptığı hizmetleri yerinde inceleyip, vatandaşların görüş ve önerilerini dinliyor.

 

     Söz konusu taleplerin imkanlar dahilinde çözülmesi hususunda direktif veren Başkan Akman, yapılacak hizmetlere halkın iradesinin yansıması gerektiğini söyledi.

     Başkan Akman, ‘‘Seçim öncesi ne demiştik? Biz bu ilçeyi beraber yöneteceğiz demiştik. Öyle de yapıyoruz. Çünkü biz hizmetlerimizi her zaman halkımızın varlığından aldığımız güçle, halkımızla birlikte yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BİZ SADECE BUGÜNE DEĞİL GELECEĞE DE YATIRIM YAPIYORUZ”

    Başkan Akman, cumartesi ve pazar günleri koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaretlerini gerçekleştirdi.

   Halkın kendisini yönettiği Belediye Başkanı’na yakın olmasının en doğal hakkı olduğunun altını çizen Başkan Akman, ‘‘Bugün geleceğin Tuşba’sını, sakinleri ile birlikte planlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Halkımız makama gelemiyorsa biz onların ayağına gideriz. Çünkü biz onlara efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” şeklinde konuştu.

    2021 yıl projeleri hakkında gittiği mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Akman, her mahalleye eşit oranda hizmet götürme çabası içinde olduklarını vurguladı. Başkan Akman, “Tuşba’da hayata geçireceğimiz projelerimizi vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak hayata geçiriyoruz. Çünkü biz sadece bugüne değil geleceğe de yatırım yapıyoruz. Vatandaşlarımızın destekleri ile Tuşba’mızı Van’ın yükselen değeri yapacağız. Geleceğin Tuşbasını planlamak adına yaptığımız mahalle ziyaretlerimizi tamamladık. Vatandaşlarımızın yaşadığı ancak belediyenin hizmet alanına girmeyen yol, su, elektrik gibi başlıca sorunlarını ise ilgili kurum yetkilileri ile yaptığımız toplantılarla ele alarak çözmeye çalışacağız. Aynı zamanda belediye olarak bu konuların da takipçisi olacağız” dedi.

     Gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilgi ve hoş sohbetlerinden dolayı tüm mahalle sakinlerine teşekkür eden Başkan Akman, ziyaretleri esnasında karşılaştığı çocuklara ise oyuncak hediye etmeyi de ihmal etmedi. Mahalle sakinleri ise mahallelerine yaptığı hizmetlerden ve ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanı Salih Akman’a memnuniyetlerine dile getirerek, teşekkür etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER