Başkale'deki yarı olimpik havuz ilkbaharda hizmete girecek

Van Başkale Belediyesi tarafından yapılan yarı olimpik yüzme havuzunun inşaat çalışmaları sona erdi. Söz konusu yüzme havuzunun ilkbaharda hizmete açılacağı belirtildi.

Başkale'deki yarı olimpik havuz ilkbaharda hizmete girecek

          Başkale Belediyesi; Van'ı, Hakkari’yi, Yüksekova’yı bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek yeni sporcuların yetişmesi için yatırımlar yapıyor. Bu anlamda sportif alandaki dev yatırımlarından biri olan Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun inşaat çalışmaları bitti.

 

        İlçe halkının yoğun talepleri doğrultusunda yapımına başlanan Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, hizmete açılması için gün sayıyor.

 

       3 bin 200 metrekarelik bir alanda oluşturulan tesiste, 25 metre ve 6 kulvardan oluşan bir yarı olimpik yüzme havuzu, bir çocuk havuzu, 156 kişilik tribün, sauna, fitness center ve yönetici odaları yer alıyor.

 

      Tepebaşı Mahallesi’ndeki meyve bahçesi ve mesire alanının hemen yanında inşa edilen yüzme havuzunun büyük bir cazibe merkezi haline geleceği ifade edilirken, Van ve ilçeleri başta olmak üzere Hakkâri ve Yüksekova’dan da insanların gelip yüzme imkânı bulabileceği dile getirildi.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER