Aslan, o sorunların çözülmesi için talimat verdi

Bahçıvan Mahallesi’ndeki sokak esnafı ile bir araya gelen Başkanvekili Aslan, sokağın ışıklandırılması, seyyar ve araç park sorununun çözülmesi talimatını verdi.

Aslan, o sorunların çözülmesi için talimat verdi

      İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan mahalle ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

  Göreve geldiği ilk günden itibaren vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan, Belediye Başkan Yardımcıları ve ilgili birim müdürleriyle beraber bu kez Bahçıvan Mahallesi, Uzun 3’üncü Sokak esnafıyla bir araya geldi. Sokak esnafı Başkanvekili Aslan’dan sokağın ışıklandırılmasını, seyyar ve araç park sorununun çözülmesini talep etti.

 

   “ESNAFIMIZ KENDİ SOKAĞINA CADDESİNE SAHİP ÇIKSIN”

   İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan, daha güzel bir İpekyolu için tüm kesimlerle diyalog halinde olduklarını belirterek, “Biz istiyoruz ki Van’ın kalbi konumundaki ilçemizde her şey düzenli olsun. Burada seyyar satıcılarla ilgili yeni düzenlemeler yapalım. Sokağımızın imajını zedeleyen şeylerin önüne geçmemiz gerekiyor. Esnafımız buranın ışıklandırmasını istiyor. Bizde bu konuyu VEDAŞ ile görüşeceğiz. İstiyoruz ki esnafımız kendi sokağına, caddesine sahip çıksın. Yoksa her şeyi kolluk kuvvetleri, resmi kurumlar çözemez. Burada araç parkları da kabul edilemez. Bu anlayışın değişmesi gerekiyor. Araçların buraya girişini engellemek için gerekli talimatları vereceğim. Ama dediğim gibi esnaflarımız kendi birliğini sağlasın. ” Dedi.

 

   “ÇALIŞMALARIMIZI BİR PLAN DAHİLİNDE YAPIYORUZ”

   Başkanvekili Aslan butik sokak çalışmaları kapsamında Uzun 3’üncü sokak ile ilgili ileriki zamanda çalışma yapılabileceğini de sözlerine ekleyerek, “ Biz bu yıl Sanat Sokağı ve çevresinde, Cumhuriyet Caddesine çıkan sokaklarda güzel bir proje yapıyoruz. Oradaki bütün çirkin görüntünün önüne geçip, araç trafiği ile ilgili yeni düzenlemeler yapacağız. Bütün çalışmalarımızı bir plan dahilinde yapıyoruz. Ama gelecek yıl bura ile ilgili butik sokak çalışması yapabiliriz. Müdürlerimiz gerekli çalışmayı yapsın, bir rapor çıkarsın ona göre değerlendirme yapalım. Bu sokağı projelendirelim” Diye konuştu.

Başkanvekili Aslan, daha sonra esnaflarla bir süre sohbet edip, mahalleden ayrıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER