Aslan'dan, Vali Mithat Bey Mahallesi'ne ziyaret…

Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Vali Mithat Bey Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Aslan, yapılan hizmetleri anlatarak, vatandaşlardan gelen talep, istek ve önerileri dinledi.

Aslan'dan, Vali Mithat Bey Mahallesi'ne ziyaret…

      İlçenin farklı noktalarına ziyaretler gerçekleştiren Kaymakam Aslan, mahalle sakinleriyle de buluşmaya devam ediyor. Vali Mithat Bey İlk ve ortaokulu bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Aslan, İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan hizmetleri anlatarak, vatandaşlardan gelen talep, istek ve önerileri dinledi. Gerçekleşen toplantıda belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, VEDAŞ, VASKİ, AKSA doğalgaz yetkilileri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve muhtar Hüseyin Şafak hazır bulundu.

 

 

 

   “MAHALLE HALKI SORUNLARI TEK TEK ANLATTI”

   Mahalle sakinleri, bazı sokaklarda doğalgaz bulunmadığını, bazı sokaklarda ise yol, alt yapı, kanalizasyon ve demiryolu ile ilgili sorunlarının olduğunu belirtirken, Vali Mithat Bey Okulu’nun ise onarılmasını istediler. Vatandaşlar ayrıca bazı sokaklarda kabloların çalındığını ve bu durumun internet erişimini engellediğini ifade ettiler.

 

   “BELEDİYE OLARAK BİRÇOK ALANDA ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

   İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan da şu ana kadar birçok mahalleyi ziyaret ettiklerini bazı sorunların çözümü noktasında mahalle halkının uzlaşması gerektiğini söyledi. Kaymakam Aslan, “İpekyolu Belediyesi olarak bizimle ilgili olan bütün konuları dinliyoruz, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Ama bazı sokaklarda internet yok diyorsunuz ya da doğalgaz bulunmuyor diyorsunuz. Bu konuların direk olarak muhatabı biz değiliz. O yüzden toplantılarımızda artık VASKİ, VEDAŞ, AKSA yetkilileri de hazır bulunacak. Yetkililerden sağlıklı bilgi alma şansınız olacak. Belediye olarak birçok alanda çalışma yapıyoruz. Dile getirdiğiniz, bizimle olan bütün problemleri, sorunları istek ve talepleri birim arkadaşlarımızla konuşuyoruz, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne birçok projeyi hayata geçirdik. Verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Ortak akılla ilçemizi yönetmek adına bu tür organizasyonları önemsiyoruz.” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER