Akman: Depremde sadece Van sarsılmadı!

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Van depreminin 8. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, söz konusu depremlerle sadece Van’ın değil, tüm ülkenin sarsıldığını belirtti.

Akman: Depremde sadece Van sarsılmadı!

       Başkan Akman, yayımladığı mesajında 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinden meydana gelen ve 644 kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin yaralanmasına yol açan Van depremlerinin Çaldıran Depremi’nden sonra bölgede yaşanan büyük felaket olduğunu söyledi. 

 

        Yaşanan depremlerle sadece Van’ın değil, tüm Türkiye’nin sarsıldığını dile getiren Başkan Akman, Türkiye’nin dünyada en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunduğunu dile getirerek, “Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte yaşanılması kaçınılmazdır. Burada önemli husus depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız yüzyılın getirdiği bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır” dedi.

 

          Yerel yönetimler olarak, deprem ve diğer felaketlerde can ve mal kaybının yaşanmaması, kan ve gözyaşlarının akmaması için yasal mevzuatların kendilerine verdiği tüm yetkileri uygulamakta kararlı olduklarının altını da çizen Başkan Akman, “Tuşba Belediyesi olarak, depreme dayanıklı yapılar ve yerleşim alanlarının oluşturulması, kaçak yapıların önlenmesi konusunda tüm hassasiyetimizi gösteriyoruz. Bu vesileyle 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 de yaşanan depremlerinin yıl dönümünde, böyle bir acının ilimizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerinde bulundu.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER