İki Avrupa ülkesinden savaş kararı!

Almanya ve Hollanda, Lübnan'da bulunan vatandaşlarından bu ülkeyi acilen terk etmelerini istedi.

İki Avrupa ülkesinden savaş kararı!

İsrail'in, Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik saldırıları sürerken, İsrail ordusu Lübnan'a da kara operasyonu hazırlıklarını tamamladı. Tüm dünyanın topyekun bir savaşla karşı karşıya kalabileceği gelişmelerin sonrası iki Avrupa ülkesinden olası savaşla ilgili peş peşe açıklama geldi.

ALMANYA VE HOLLANDA'DAN VATANDAŞLARINA PEŞ PEŞE UYARI

Almanya Dışişleri Bakanlığının internet sayfasında Lübnan ile ilgili seyahat uyarıları güncellendi.

Alman vatandaşlarına Lübnan'a seyahat etmemeleri konusunda uyarıda bulunulan açıklamada, Alman vatandaşlarına acilen Lübnan'dan ayrılmaları çağrısı yapıldı.

Açıklamada, bölgedeki güvenlik durumunun oldukça değişken olduğu ve Lübnan ile İsrail arasındaki sınır bölgesinde askeri çatışmaların son haftalarda yoğunlaştığı belirtilerek, "Durumun daha da şiddetlenmesi ve çatışmanın genişlemesi göz ardı edilemez." ifadesi kullanıldı.

Gerilimin daha da artmasının Refik Hariri Havalimanı'ndaki hava trafiğinin tamamen durmasına da yol açabileceği uyarısında bulunulan açıklamada, bu durumda Lübnan'ı hava yoluyla terk etmenin mümkün olmayacağı kaydedildi.

Hollanda Dışişleri Bakanlığının X hesabından yapılan paylaşımda, Hollanda vatandaşlarından Lübnan'a seyahat etmekten kaçınmaları ve bu ülkedekilerin hala uçak seferleri varken acilen oradan ayrılmaları istendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2024, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER